Nie daj się BANKOM !

Wpisy otagowane „jak uniknąć egzekucji”

 • poniedziałek, 17 maja 2010
  • Co zrobić , kiedy nie mogę sobie poradzić z długiem

   Kokos.pl

   Co zrobić , kiedy nie mogę sobie poradzić z długiem , bank chce wypowiedzieć mi umowe i wpisał mnie do BIK-u?

    

   Sprawa zdecydowanie nie należy do przyjemnych , jednak PODSTAWĄ W TEJ SYTUACJI jest to aby NIE PODDAWAĆ SIĘ !

   Jeśli sobie uświadomisz , że nie jest to koniec świata , że nawet z windykatorem można spróbować się dogadać , a nawet komornik – NIE ZABIJE CIĘ , tylko wtedy masz szansę z tego wyjść !

   Kiedy jest już za póżno na polubowne działanie ze strony banku , zalegasz ze spłatą 2 lub więcej miesięcy może wydawać się , że już po Tobie , bank wypowie Ci umowę , komornik zajmie wszystko co masz itd.

   Wtedy zazwyczaj zaczyna się bierność – osoby zadłużone unikają wszelkiego kontaktu z bankiem , czekają na to co nieuchronne , popadają w marazm , depresję , czują bezsilność .

   Pamiętaj jednak – to do niczego nie prowadzi – nie jest to sytuacja bez wyjści alub problem który zniszczy Twoje życie !

   Ważne jest wtedy to aby nie chować się , pracować normalnie (lub więcej – staraj się organizować coś na spłatę ), nie można siedzieć w koncie .

    

   Może nie widzisz nadziei , jednak warto jeszcze działać :

   Napisz jeszcze raz pismo do Banku ( szczególnie jeśli nie zrobiłeś tego wcześniej ) z informacją co się dzieje , kiedy mogą skończyć się Twoje problemy finansowe , i prośbą o zawieszenie spłaty – może i Bank się nie zgodzi , ale co Ci szkodzi – może pozwoli na restrukturyzację Twojego kredytu , a to już dużo .

    

   Możesz spróbować udać się ze swoją sprawą do jednej z kancelari lub firm zajmujących się Ochroną dłużników , lub poprostu iść do prawnika ( np. Socjalnego – są darmowi) , w pierwszym przypadku firma zajmie się negocjacjami z bankami , jednak to kosztuje i jeśli masz dużo kredytów z opóżnieniami taka usługa już na wstępie może kosztować od 300 do nawet 600 zł a gwarancji nikt Ci nie da . W drugim przypadku prawnik podpowie jak napisać pismo i jak jescze uniknąć egzekucji.

    

   Pracuj normalnie nie załamuj się nie szukaj dziwnych rozwiązań typu hazad , lotto itp. - umiesz liczyć ? Licz na siebie ! Powoli spłacisz swój dług i będziesz mógł spać spokojnie !

    

   Jeśli nie masz pieniędzy na spłate całości miesięcznych rat – wpłacaj chociaż niewielkie kwoty – Zadłużenie będzie malało , a banki będą miały mniej powodów żeby Cię dręczyć , a widząc to że płacisz może pójdą Ci na rękę .

    

   Nie unikaj rozmów z windykatorem ( terenowym ) zazwyczaj oni są mili i starają się pomóc . Ci teledfoniczni zazwyczaj są hamscy i obrażają ludzi ( o tym w jednym z kolejknych wpisów) , poza tym za każdy telefon doliczają koszty więc nie odbierałbym takich telefonów częściej niż raz na tydzień dla własnego spokoju .

    

   Jeśli umowa została wypowiedziana – to jeszcze nie koniec – niektóre banki dają jeszcze 30 dni okresu wypowiedzenia na uregulowanie zaległości ( możesz w tym czasie coś załatwić u rodziny i po klopocie ) , W innych skolei bankach skontaktuje się z Tobą pracownik informując io wypowiedzeniu i proponując ugodę – nowy harmonogram wpłat .

    

   Kiedy obawiasz się że ktoś może zająć Ci majątek – staraj się przepisać najcenniejsze rzeczy na kogoś w rodzinie – najlepsza będzie darowizna – do ok 10 000 bez podatku kiedy robimy darowiznę na rzecz członak rodziny , więc jeśli komornik ma wejść do Twojego domu lepiej zrób darowiznę np. Amochodu i sprzętu ( ale nie na żonę w wypadku wspólnoty majątkowej).

   Komornik będzie musiał poczekać lub wejść na pensję , ale nie zabierze CI CAŁEJ PENSJI , poza tym , jeśłi masz kilku komorników na karku – nie rzucą się na Ciebie wszyscy , każdy musi czekać na swoją kolej.

    

   Pamiętaj przy okazji żeby nie zadłużać się – jeśli tylko możesz unikaj wszelkich pożyczek , nawet tych bez formalności , sms itp. Nie powiększaj zadłużenia !

   W ostateczności staraj się uzyskać pomoc u rodziny , pożyczki pozabankowe mogą dodatkowo Cię obciążyć .

   Jedynym ciekawym rozwiązaniem na pozyskanie finansowania wydaje się być pożyczka społecznościowa , inne są dużo droższe , co napewno poczujesz przy spłacie więc pomyśl 2 razy zanim się na to zdecydujesz.

    

   Pod żadnym pozorem nie szukaj ofert prywatnych pożyczek , bez bik , bez zabezpieczeń lub pod nieruchomość, pożyczek typu dobra pozyczka ,prominetnt i wiele innych gdzie najpierw Płacisz za coś potem nie dostajesz nic tylko kolejny gwóżż do trumny , czy pożyczki prywatnr pod zastaw domu – z odsetkami do 10 % w skali miesiąca !!! Bardzo łatwo można pozbyc się w ten sposób domu , według mnie lepiej go sprzedać .

   Więcej o takich pseudo pozyczkach w kolejnych wpisach.

    

   Pamietaj zachowaj spokój , nie załamuj sie , nie ma Tragedii , i końca świata – staraj się powoli cokolwiek spłacać a wyjdziesz z bagna w jakim wydaje Ci się że jesteć – rób swoje , pracuj zarabiaj i walcz – wysyłaj pisma , kontaktuj się z bankiem i...Nie Trać ducha – wtedy powodzenie będzie tylko kwestią czasu , może to zająć więcej lub mniej ale uda sie ... artS.

    

    

   ofertę banków ( konta , pozyczki ) możesz sprawdzić TUTAJ

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   artsar9620
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 17 maja 2010 16:21